כנגד כל הסיכויים 2


"כנגד כל הסיכויים 2" הוא סרט דוקומנטרי-עלילתי באורך 40 דקות, שמטרתו לספר את סיפורו האמיתי של רותם מוריה, שנרצח בפיגוע בהילטון טאבה. סיפור העלילה מתמקד בדמויותיהם של רונן ומוטי, זוג חברים שנוצרו על ידי רותם מוריה בסרט הגמר שלו בתיכון בשנת 1994 – "כנגד כל הסיכויים".

רונן ומוטי הם זוג וולגרי ואלים, אותם מגלמים בסרט בני אבני ("החברים של נאור") ואריק משעלי ("זינזאנה). הסרט נפתח עם רונן ומוטי, שמתעוררים בגן מאיר 15 שנה אחרי עלילת סרטו המקורי של רותם. הם יוצאים מהאדמה, מתיישבים, ומגלים שמשהו חסר – רותם. הם יוצאים לחפש את רותם, החבר שאיבדו.

האנשים שיעזרו לרונן ומוטי להגיע אל רותם הם האנשים האמיתיים מחייו של רותם, שיימצאו את עצמם מותקפים בצורות שונות על ידי רונן ומוטי בנסיונות נואשים לגלות מה עלה בגורלו. האנשים האמיתיים בסרט ישפכו אור על מי היה רותם – מה הוא אהב, מה הוא שנא, מי הוא רצה להיות.

רונן ומוטי יגלו במהלך הסרט כי הם דמויות בדיוניות שרותם המציא. הם יגלו הרבה דברים על רותם שהם לא ידעו. הם יפגשו הרבה אנשים וייחשפו לתמונות מגוונות מחייו של רותם, עד שייגלו כי רותם נהרג בפיגוע, ולמעשה אין להם את מי למצוא. 

כל זאת יגלו רונן ומוטי במסע קומי, וולגרי, אלים, מפתיע, משעשע ורב תהפוכות.
הסרט נע בין רגעים דוקומנטריים, קומיים, רגעי אקשן ודרמה, על מנת לספק מוצר שהוא סרט זיכרון מאוד לא שגרתי – כמעט לא שגרתי כמו רותם מוריה עצמו.

תסריט: גיל קליאן
בימוי: טל אלה
צילום: עידו  ברלד