יום שבת, 1 בינואר 2005

אודות ומטרות קרן רותם מוריה

קרן רותם מוריה הוקמה במטרה להנציח את שמו של רותם מוריה ז"ל, שנרצח בפיגוע הטרור במלון הילטון טאבה, ב- 7 באוקטובר 2004.


רותם אהב קולנוע מילדות, למד במגמת הקולנוע בתיכון עירוני א' בתל-אביב, ושם יצר גם את סרטו הראשון "כנגד כל הסיכויים", שעורר מחלוקת בהנהלת בית הספר מחד, אך זכה בהוקרה ושבחים מאידך.

רותם היה למעשה אנציקלופדיה מהלכת של עולם הקולנוע. כמו כן, הוא תכנן להפוך את היצירה הקולנועית למרכז חייו, אך תכנוניו נקטעו באיבם.

לאחר הרצחו של רותם, הוקמה הקרן על שמו, ששמה לה למטרה לתמוך ביוצרים צעירים, המחפשים דרכי עשייה וחשיבה אחרת בכרך המציאות הקולנועי.

מטרות הקרן
בתחילת דרכנו, הקרן סייעה ליוצרים, אשר הגישו תסריטים שיש בהם משום העזה מיוחדת, הפורצת את הקונבנציות הקולנועיות המקובלות.

הקרן העניקה עידוד כספי להפקות סרטים, בנוסף לליווי של אנשי מקצוע בתחומי הפקות סרטים.

הקרן פעלה בהתאם לשיקולים והחלטות של וועדה מקצועית, ועל פי שיקוליה הבלעדיים, תמיכה כספית ליוצרים, שהגישו לה תסריטים לסרט לשם קידומם.
הקרן מעודדת חשיבה שונה לגבי סוגי סרטים שהיוצרים מפיקים - בכפוף לשיקולים והחלטות של הוועדה המקצועית.

בכל שנה הקרן תמכה במספר הפקות סרטים, על פי שיקולה, אשר הצטיינו ואופיינו בפריצה ובדרך מקורית ומיוחדת.

החל בשנת 2008, הקרן החלה לקיים מדי שנה תחרות סרטים קצרים בז'אנר האימה, פנטזיה ומדע בדיוני (ז'אנר סרטים שהיה אהוב מאוד על רותם). באמצעות התחרות, הקרן מעניקה ליוצרים בתחילת דרכם, בהתאם לשיקולים והחלטות של וועדה מקצועית, פרסים של סיוע כספי ותמיכה ביוצרים.

כדי שהקרן תוכל לממש את מטרותיה, ולהנציח בצורה הנאותה ביותר את זכרו של רותם מוריה ז"ל, יפעלו חבריה בכל מאודם על מנת להשיג ולגייס תרומות ותקציבים מתוך מטרה לתמוך וללוות באופן מתמשך פרויקטים שונים בתחום הקולנוע בישראל.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה