יום חמישי, 15 באוקטובר 2009

פעילות הקרן בשנת 2009


תחרות קרן רותם מוריה לשנת 2009
הסרט "מקרררשע" נבחר לסרט הזוכה בתחרות רותם מוריה לשנת 2009, וזיכה את במאית הסרט, אלה קל, בפרס של 7,500 ש"ח, שהעניקה לה הקרן אמש, 14/10/2009, בסינמטק ת"א, במסגרת הערב השנתי לזכרו של רותם מוריה, שנרצח בפיגוע במלון הילטון טאבה בדיוק לפני 5 שנים.

תחרות רותם מוריה התקיימה בשיתוף אתר פליקס, במטרה לעודד יוצרים צעירים ישראליים לקחת סיכון, להעז וליצור קולנוע שונה ומאתגר בישראל. השנה הוזמנו היוצרים לשלוח סרטים קצרים, באורך של עד 15 דקות, העוסקים באימה, מדע בדיוני, פנטסיה, על טבעי וז'אנרים דומים.

מבין עשרות הסרטים שהוגשו לתחרות, בחר פאנל השופטים של התחרות 3 סרטים שעלו לגמר וזכו בשלושת הפרסים הראשונים:
במקום השלישי ובפרס של 1,500 ש"ח זכה סרטו של הבמאי עופר פדות,"Dimensional Meltdown" העוקב אחר סיפורו של אותו זוג ב- 3 עולמות מקבילים ובניסיונם של 3 הבחורים לתקן את הבלתי אפשרי במקום אחר.

במקום השני ובפרס של 3,000 ש"ח זכה סרטו של הבמאי רועי שלם, "צמא", המציג זוג צעיר שמעביר את הלילה במוטל ומהר מאוד מבין שהוא לא לבד בחדר.

וכאמור הסרט הזוכה, "מקרררשע", על פי תסריט ובימוי של אלה קל. יוצרת הסרט, הזוכה בפרס רותם מוריה, קיבלה מענק של הקרן על סכום 7,500 ש"ח.

פרס חביב הקהל, שנבחר על ידי הגולשים באתר פליקס, הוענק לסרט "נסיעה נעימה", בבימויה של מורן שהרבעני.
יוצרת הסרט, שזכה ללמעלה מ- 37,000 צפיות, זכתה במצלמת וידאו, מתנת אתר פליקס.

הסרט "מקרררשע" מביא את סיפורם של דייר חדש ומקרר ישן ומערכת היחסים הנרקמת ביניהם. תסריט: יפתח חוצב ואלה קל. שחקנים: מורן קל, טלי ברגל, אהוד שרעבי, מלי קל, שנה ג' – ניסן נתיב, אלה קל.

נימוקי השופטים לבחירה ב"מקרררשע" לסרט הזוכה לשנת 2009: "הסרט מציג פרשנות קומית-פארודית על הז'אנר ועושה זאת בהצלחה רבה, תוך הקפדה על כל החוקים בצורה יצירתית במיוחד. מעבודה נפלאה של השחקנים בסרט, עד בניית דיאלוגים וסיטואציות אמינות ומשעשעות, שימוש יצירתי במצלמה נייחת, קיום דיאלוג עם הצופה, הקפדה על פרטי המשכיות, זמן ומקום, תפאורה – עד לרמת קופסת החרדל על דלת המקרר.
כל אלה הופכים את הצפייה בסרט לכייפית במיוחד, גם לאלה שאינם חובבים מושבעים של סרטי הז'אנר.
ניכר היה שבמאית הסרט יודעת מה היא רוצה ויודעת לאן היא הולכת, אנחנו נהנינו ללכת איתה ועל כך מגיע לה את המקום הראשון".

חבר השופטים של תחרות קרן רותם מוריה:
יעד קמחי, יו"ר חבר השופטים, במאי ועורך קולנוע וטלוויזיה, עורך ראשי של קרן רותם מוריה. עורך בתכניות הטלוויזיה "הישרדות", "כוכב נולד", "סופרנני" ועוד, במאי הסרט "המימד הרביעי". מיטל מרגלית, מפיקה, במאית ויוצרת החברה בקרן מיום הקמתה. טל אלה, במאי ועורך קולנוע וטלוויזיה. ביים את הסרט העלילתי-דוקומנטרי "כנגד כל הסיכויים 2" של קרן רותם מוריה. גיל קליאן, עיתונאי ותסריטאי טלוויזיה. כתב את התסריט לסרט "כנגד כל הסיכויים 2". רון פוגל, מרצה לקולנוע בסינמטקים ובאוניברסיטאות, מבקר קולנוע של אתר סרט ושל רדיו ת"א ורדיו אילת.
סרט הסבר על הקרן

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה