יום חמישי, 6 באוקטובר 2011

הסרט "זמן" זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בתחרות קרן רותם מוריה לשנת 2011אתמול (יום רביעי , 5 באוקטובר 2011) התקיים ערב ההקרנה השנתי של קרן רותם מוריה בסינמטק בתל אביב. במהלך הערב הוקרנו  שבעה הסרטים שעלו לגמר התחרות לשנת 2011 של הקרן. 


בסיומו של הערב הוכרזו הזוכים בפרסים הראשונים.


הסרט "זמן" נבחר לסרט הזוכה בתחרות רותם מוריה לשנת 2011, וזיכה את במאי הסרט, אלי שרם, בפרס של 10,000 ₪. את הפרס העניק לו יו"ר הקרן, צקי מוריה ויעד קמחי, יו"ר צוות השופטים של הקרן. 

הסרט "זמן" מביא את סיפורו של יונתן, סכיזופרן פרנואיד ופדופיל, המרגיש איום תמידי מהסביבה הבוגרת ומוצא נחמה ואהבה בסביבה הצעירה יותר. מה יקרה כאשר הדמויות אשר אותן הוא הוזה יתחילו למרוד בו?
בימוי כתיבה ועריכה: אלי שרם. הפקה: עירית זידנר ונטע הוכמן. ע.במאי: גל קדוש. צלם: ליאור ארמייב. שחקנים: עומר טסלר ויובל קורצניקי.


אלי שרם (באמצע) מקבל את הפרס הראשון מידי צקי מוריה (משמאל) ויעד קמחי (צילום: יעל בוק קרמונה)

נימוקי השופטים לבחירה ב"זמן" לסרט הזוכה לשנת 2011:
"החוויה הקולנועית המשמעותית והחזקה ביותר היתה בסרט "זמן". כל מרכיבי הסרט טופלו בעדינות ובמקצועיות, מעבודת השחקנים המשובחת, שהעניקה את העלילה המיוחדת וכך הביאה אל המסך חוויה קולנועית עוצמתית ומרגשת. בסרט בניית סיטואציה קצת שונה ומרתקת, שימוש יצירתי במצלמה וקיום דיאלוג עם הצופה תוך הקפדה על תקשורת ישירה בעזרת הקריינות. כל אלה הופכים את הצפייה בסרט למיוחדת. ניכר היה שבמאי הסרט יודע מה הוא רוצה ויודע לאן הוא הולך ואנחנו נהנים ללכת איתו ועל כך מגיע לו המקום הראשון."
זמן - הסרט הזוכה במקום הראשון:
במקום השני ובפרס של 6,000 ש"ח זכה סרטו של הבמאי עמית רודרמן, "איפה אליס?"


בסרט, רובי דרוקר, בלש פרטי, מגוייס על ידי מלכת הלבבות למציאת הילדה אליס. עד איזה גבולות יגיע עולם הדמיון ובאיזה מחיר.


עמית רודרמן - הזוכה במקום השני עם צקי מוריה ויעד קמחי (צילום: יעל בוק קרמונה)
איפה אליס - הזוכה במקום השני: במקום השלישי ובפרס של 3,000 ש"ח זכה סרטה של הבמאית רונה HR (הורינר רוזן), Apatheia"",  העוקב אחר הבילוי של טליה ודן במועדון, כשבמהלכו טליה חוזה בהתרחשות מסוכנת ממנה היא בוחרת להתעלם. אך במהרה היא מגלה כי הדברים מהם אנו מתעלמים חוזרים לרדוף אותנו..


רונה HR מקבלת את הפרס השלישי מידי צקי מוריה ויעד קמחי (צילום: יעל בוק קרמונה)


Apatheia -  זוכה המקום השלישי
תחרות רותם מוריה התקיימה בשיתוף אתר פליקס, במטרה לעודד יוצרים צעירים ישראליים לקחת סיכון, להעז וליצור קולנוע שונה ומאתגר בישראל. השנה הוזמנו היוצרים לשלוח סרטים קצרים, באורך של עד 20 דקות, העוסקים באימה, מדע בדיוני, פנטסיה, על טבעי וז'אנרים דומים.


פרס חביב הקהל, שנבחר על ידי הגולשים באתר פליקס, הוענק לסרט "מעדניה", בבימויים של צ'ינו אלמיזרק ומיקו בן פורת. יוצרי הסרט, שזכה לכ- 16,000 צפיות, זכו בפרס של 2,000 ש"ח, מתנת אתר פליקס.צ'ינו אל מיזרק ומיקו בן פורת, יוצרי הסרט המעדנייה - חביב הקהל (צילום: יעל בוק קרמונה)


המעדנייה - זוכה פרס חביב הקהל:

לצפייה בתמונות מהארוע:

חבר השופטים של תחרות קרן רותם מוריה:

יעד קמחי, יו"ר חבר השופטים, במאי ועורך קולנוע וטלוויזיה, עורך ראשי של קרן רותם מוריה. עורך בתכניות הטלוויזיה "האח הגדול", "הישרדות", "כוכב נולד", "סופרנני" ועוד, במאי הסרט "המימד הרביעי". 


מיכל רגולנט, עורכת תוכן בקשת. 


טל אלה, במאי ועורך קולנוע וטלוויזיה. ביים את הסרט העלילתי-דוקומנטרי "כנגד כל הסיכויים 2" של קרן רותם מוריה. 


גיל קליאן, עיתונאי ותסריטאי טלוויזיה. כתב את התסריט לסרט "כנגד כל הסיכויים 2". 


רון פוגל, מרצה לקולנוע בסינמטקים ובאוניברסיטאות, מבקר קולנוע של אתר סרט ושל רדיו ת"א ורדיו אילת.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה