יום ראשון, 5 באוקטובר 2008

פעילות הקרן בשנת 2008


הסרט "עוד שנה" זכה בתחרות קרן רותם מוריה
פרס בסכום של 10,000 ש"ח הוענק לבמאית נעמי וינר
התחרות התקיימה במסגרת פסטיבל אייקון 2008הסרט "עוד שנה" נבחר לסרט הזוכה בתחרות קרן מוריה לשנת 2008, וזיכה את במאית הסרט, נעמי וינר, בפרס של 10,000 ש"ח שהעניקה לה הקרן. תחרות קרן רותם מוריה התקיימה במטרה לעודד יוצרים צעירים ישראליים לקחת סיכון, להעז וליצור קולנוע שונה ומאתגר בישראל. השנה הוזמנו היוצרים לשלוח סרטים קצרים, באורך 5-25 דקות, העוסקים באימה, מדע בדיוני, פנטסיה, על טבעי וז'אנרים דומים.
מבין כל המועמדים, בחר פאנל השופטים של התחרות 6 סרטים שעלו לגמר: "בכוונה טובה" (במאי: אלון נוימן), "העוף האחרון" (במאי: הדי קורן), "הצלצול של הפלאפון" (במאי: סניה ולדברג), "זואואיד" (במאי: דניאל פליק), "זיקה" (במאים: גיל וינשטיין ומתן הראל-פיש) וכאמור הסרט הזוכה, "עוד שנה", על פי תסריט ובימוי של נעמי וינר, בת 27, מתל אביב.
יוצרת הסרט, הזוכה בפרס רותם מוריה, קיבלה מענק על סכום 10,000 ש"ח. הסרט "העוף האחרון" זיכה את הבמאי הדי קורן בציון לשבח.

הסרט "עוד שנה" מביא את סיפורו של אלכס, שכולם אומרים לו שאורנה הלכה ודי, מספיק! הוא חייב להשלים עם זה ולצאת מהדכאון, לחזור לחיות קצת. אבל האם זה נכון? אל תשאלו את אורנה, היא עדיין לא בטוחה בעצמה. מפיקי הסרט: נתנאל קוברי ורותם רביב. שחקנים: איתן כרמלי, ימית בר-נור, לירז דבוש, עידן שיש-אשואל. מוזיקה מקורית: לאון צ'רניאב. (מצ"ב תמונות מתוך הסרט "עוד שנה" ושל הבמאית נעמי וינר)

נימוקי השופטים לבחירה ב"עוד שנה לסרט הזוכה לשנת 2008: "החוויה הקולנועית המשמעותית והחזקה ביותר הייתה בסרט 'עוד שנה'. כל מרכיבי הסרט טופלו בעדינות ובמקצועיות ועבודת השחקנים המשובחת העמיקה את העלילה האנושית הפשוטה והמיוחדת וכך הביאה למסך סיפור נוגע ללב ויצרה חוויה קולנועית מרגשת".חבר השופטים של תחרות קרן רותם מוריה:
יאיר פקר, יו"ר חבר השופטים, איש קולנוע וטלוויזיה ישראלי ותיק. לאחר תקופה כמפיק, החל לייצג חברות הפקה בינלאומיות בישראל – תחילה ITC ולאחר מכן את דיסני.
דני בן מנחם, מנהל הפקה בינלאומי והמפיק האחראי של קרן רותם מוריה. בין הסרטים האחרונים שהיה שותף להפקתם ניתן למנות את "אסקימואים בגלילי", "סוף העולם שמאלה" ואחרים.
יעד קמחי, במאי ועורך קולנוע וטלוויזיה, עורך ראשי של קרן רותם מוריה. עורך בתכניות הטלוויזיה "הישרדות", "כוכב נולד", "סופרנני" ועוד, במאי הסרט "המימד הרביעי".
אילן אשכולי, איש תקשורת וחובב מד"ב ותיק, לשעבר שדרן בקול ישראל ועוזר במאי בטלוויזיה החינוכית וכיום תסריטאי בסדרה "סרוגים".
אלעד פלג, מנהל התוכן של סינמטק שדרות, יוזם ומפיק פסטיבל אנימה-ציה, מפיק התוכנית של פסטיבל קולנוע דרום, שותף בחברת דרומה הפקות.
אלון רוזנבלום, כתב הקולנוע של "ישראל היום", עורך אתר "סרט" וחובב פנטזיה וקומיקס.סרטי קרן רותם מוריה ישודרו בערוץ MGM במהלך ינואר 2009, בימי חמישי, במסגרת רצועת "אימה בחצות".
אפיק 7 ב- yes, אפיק 18 ב- HOT

מועדי הקרנות סרטי קרן רותם מוריה בערוץ MGM
1.1.09 ב- 23:55 - "זואואיד"
8.1.09 ב- 23:45 - "העוף האחרון"
15.1.09 ב- 23:40 - "התאונה"
22.1.09 ב- 23:40 - "זיקה"
29.1.09 ב- 23:20 - "בכוונה טובה"
29.1.09 ב- 23:40 - "עוד שנה"סרט הסבר על הקרן

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה